Boże Ciało...

Autor w
673
Boże Ciało...

Św. Proboszcz z Ars – Jan Maria Vianney mawiał do swoich parafian: «Przystępujcie do komunii… To prawda, że nie jesteście tego godni, ale tego potrzebujecie» . To święta prawda. Nikt nie jest godny, ale wszyscy potrzebujemy Jezusa Eucharystycznego. Ben tego cudownego pokarmu słabniemy, a nawet padamy w drodze! Bez Niego nie jesteśmy w stanie nigdzie dojść, chyba, że na manowce niewiary. Uroczystość Bożego Ciała uświadamia nam jedno, jak blisko nas chce być Bóg, blisko naszych spraw, codzienności, pracy, dlatego ON wychodzi dzisiaj z Kościoła, żeby przypomnieć nam o swojej obecności naznaczonej miłością!

Dzisiaj każdy z nas może zrobić mały rachunek sumienia: jak często przyjmuję Komunię świętą? Jak często w ciągu tygodnia adoruję GO w Najświętszym Sakramencie? Jaka jest temperatura mojej miłości do Eucharystii, czy aby się nie wyziębiłem? Czy tęsknie jak nie mogę GO przyjąć? Czy na niedzielne spotkanie z NIM czekam z niecierpliwością, a może już w moje serce wkradła sie obojętność?

Potrzebuję Boga! I to nie tylko od święta, raz na tydzień, potrzebuję GO w każdej sekundzie mojego życia. Potrzebuje tego kawałeczka białego CHLEBA, który może dla kogoś tam nic nie znaczy ale dla mnie jest pokarmem na życie wieczne.

54321
(12 głosów. Średnia 4.67 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *