chwila...

Autor w
249
chwila...

(Łk 21,20-28)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Skoro ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie…

Jesteśmy tutaj na ziemi na chwilę, tylko na chwilę, dłuższą lub krótszą, może 30 lat, może 45, może 70, 82… w porównaniu do wieczności to tylko CHWILA, ale tę CHWILĘ trzeba jak najlepiej wykorzystać, przeżyć.

Bedąc na rekolekcjach kapłańskich prowadzący powiedział, że jak biksup przeniósł go z miasta na wieś to ludzie zaczęli szmrać: “za karę tu przyszedł”. Na jednym z kazań poruszył ten wątek mówiąć: “macie racje, ja w tej wsi x jestem za karę, wy też jesteście tu za karę, my wszyscy jesteśmy na ziemi za karę, z powodu grzechu pierwszych rodziców”. Kapitalne! Miałbyć raj a jest ziemia, której do raju daleko! Śpiewamy w jednej z pieśni do Boga: “zlituj się zlituj, niech się nie tułamy”. My na tej ziemi się tułamy, to nie jest nasz dom, to jest taki a’la hotelik na jakiś czas. Mamy na ziemi tymczasowy meldunek.  Bóg mówi nam: nie przywiązuj się do ziemi i tego co ziemskie, to wszystko minie szybciej niż myślisz.

Jednakże ten, który żyje wiecznością a nie chwilą,  nie ma się czego obawiać. Mówi Pismo: ” nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. To jest dobtra wiadomość, najlepsza jaka mogła mnie spotkać w życiu! Będę uwolniony z niwwoli ziemi i tego co ziemskie. W końcu będę WOLNY w Bogu!

54321
(12 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *