co mówią ludzie?

Autor w
241
co mówią ludzie?

(Mk 8, 27-33)
Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: “Za kogo uważają Mnie ludzie?” Oni Mu odpowiedzieli: “Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków”. On ich zapytał: “A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Mu Piotr: “Ty jesteś Mesjasz”. 

Ilu ludzi jest uzależnionych od opini innych, ilu ludzie żyje opinią innych na swój temat! “A ciekawe co myśli o mnie Kowalska, a Noawiccy co o mnie mówą, jak mnie postrzegają? Co mówi na mój temat moja sąsiadka, wredna zresztą? Co myśli o mnie pracodawca? Jestem ciekaw co ksiądz o Tobie myśli? A koledzy z pracy?” I tak w kółko Macieju… Staje się to chorą obsesją, która kaleczy nasze myślenie!

Można się nakręcać tak całe życie, ale czy nie szkoda życia na to nakręcanie się? Widze jak bardzo przejmują się ludzie opinią innych ludzi, potem chodzą skołowani, zdołowani, szatan odebrał im radość, chęć życia itd. Czy o to w tym wszystkim tu chodzi? Ludzie gadają stek bzdur na nasz temat, karmią siebie i inncyh różnymi plotami, a tak w ogóle to nas nie znają, nie chcieli poznać, bo łatwiej postawić na kimś krzyżyk, taki czy inny! Niech nie interesuje Cię to, co mówią inni na Twój temat, nie zatruwaj swojego serca, nie wpuszczaj tego śmiercionośnego jadu! Bądź szczęśliwy, rób swoje i kochaj! Bóg zawsze myśli o Tobie dobrze!

54321
(13 głosów. Średnia 4.54 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *