Ewangelia!

Autor w
1322
Ewangelia!

(Ga 1, 6-12)
Bracia: Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!

Jest jedna EWANGELIA! Jezusowa! INNEJ nie ma, nie ma Ewagelii Karolowej, Piotrowej, Grażynowej, Franciszkowej i innej …wej! Nie ma. Bo my nie głosimy swojego widzi-mi-się, głosimy Jezusa, jesteśmy “strażnikami” tych świętych słów. Nie wolno nam nic dodać , nic odjąć, nic nagiąć! Żadne względy ludzkie nie mogą przysłonić nam prawdziwości Ewangelii. Nawet jeśli nam nie wychodzi, jeśli upadamy, jeśli nie udaje się nam żyć Ewangelią to przecież nie zmieniamy jej. Zmieniamy siebie… I znowu wracamy do źródła. Nie wolno pozwolić zatruć Bożego Słowa, rozmiękczyć w imię fałszywego miłosierdzia. Trzeba nam trzymać ewangeliczny fason! W innym wypadku będziemy przeklęci, ponieważ bierzemy na siebie odpowiedzialność, od tego zależy m.in. życie wiecznego drugiego człowieka. Nie możemy namieszać drugiemu w głowie powołując się na tę “naszą ewangelię”. Bo nasza ewnagelia nie zbawia, tylko Ewangelia Jezusa Chrystusa zbawia!

Nie możemy mówić: “ty nie kradniesz, tylko zarabiasz inaczej; ty nie plotkujesz, tylko martwisz się o drugiego; ty nie żyjesz na “kocią łapę” tylko się poznasz”, itd. Wszystko można sobie wytłunaczyć i tak łatwo usprawiedliwić. Ale czy o to chodzi? Zaglądajmy częściej do Ewangelii – tam jest zdrowa nauka, która niesie zbawienie!

54321
(7 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *