Kto we Mnie wierzy?

Autor w
608
Kto we Mnie wierzy?

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.

Nie jest łatwo dzisiaj wierzyć w Boga, a tym bardziej Bogu. Żyjemy w świecie jakim żyjemy, w świecie, który niestety przychylny Bogu nie jest, chciałby Go wraz z wierzącymi zamknąć w zakrystii czy w Kościele. Jednakże wierzącym mam być wszędzie, przede wszystkim poza Kościołem, po prostu tam gdzie jestem, gdzie ON mnie postawił. Łatwo jest wyznawać wiarę w Kościele, ale trudniej już przynać się do swojej wiary w pracy, w rodzinie, jak to niektórzy mówią: “lepiej się za bardzo nie obnosić z tym”, jeszcze przypmną nam łatkę, wyśmieją, no tak, wiara kosztuje…

A Pan mówi: “kto wierzy we Mnie ma życie wieczne”. W Niego! Jedynego i prawdziwego Boga. Nie w Jehową, nie w Buddę, Allaha, Harry Krysznę, Latającego Potwora Spaghetti! W NIEGO – Chleb żywy! Bóg daje Siebie całego, czy można dać coś więcej? Ostatnio zaczepił mnie jeden chłopak i mówi mi: “prosze księdza, czy ja nie zwariowałem? Nie cieszą mnie pieniądze, telewizor itp. Ja jestem szczęśliwy jak każdego dnia przyjmę komunię świętą”. Czy to nie wariat? Boży wariat! Bóg takich ludzi potrzebuje, którzy prawdziwe szczęście odnajdą w Nim! Wiara nam w tym przecież pomaga!

54321
(13 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *