Michał, Rafał, Gabriel

Autor w
77
Michał, Rafał, Gabriel

Trzech Gości – Duchów. Konkretnych. Zwiastunów. Wysłanników z nieba. Pachnących niebem, Bogiem. Aniołowie, bo o nich mowa. Zawsze blisko człowieka, pomagajacych, towarzyszących, stróżujących. Żyjemy w świecie nie tylko materaialnym, gdzie można wszystko zobaczyć, dotknąć, zmierzyć, zwarzyć. Jest obok świat duchowy, niezbadalny, niedotykalny, ukryty, świat duchów życzliwych człowiekowi. Aniołowi są przyjaciółmi. Warto z nimi trzymać sztamę.

Ojciec Pio nazywał swego Anioła Stróża bratem bliźniakiem. Anioł często zanosi nasze prośby do Boga – przedstawia je wyższej instancji, ale też sam może interweniować w naszych sprawach. Wiemy, że aniołowie mają władzę nad rzeczami materialnymi. Mówi o tym chociażby ewangeliczna scena, kiedy anioł poruszył wody sadzawki Betesda i pierwszy chory, który przy niej się znalazł, odzyskiwał zdrowie. Albo przypadek młodzieńców w piecu ognistym, których ochraniał anioł. A także uwolnienie św. Piotra, kiedy to anioł zerwał kajdany i pootwierał więzienne cele.

W jakich sprawach możemy się zwracać do aniołów? W wielu. Na przykład święci prosili o pomoc w modlitwie. Jan Vianney mówił, że w przypadku trudności z modlitwą trzeba ukryć się za plecami swojego Anioła Stróża i prosić, żeby on się modlił. Nieraz chcemy się modlić, ale jesteśmy zdekoncentrowani, wówczas możemy prosić: – Aniele Stróżu, módl się ze mną, przedstawiaj moje intencje, pomóż mi zwracać serce ku Bogu.

Drugi rodzaj prośby to błaganie o światło, czyli o radę, pomoc, inne spojrzenie w danej sytuacji, a także modlitwa o ochronę, opiekę w pokusach i trudnościach. (fronda.pl)

54321
(9 głosów. Średnia 4.33 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *