nie gadać!

Autor w
308
nie gadać!

(Mt 6, 7-15)
Jezus powiedział do swoich uczniów: “Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię! Niech przyjdzie Twoje królestwo; niech Twoja wola się spełnia na ziemi, tak jak w niebie. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego. Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, Ojciec wasz nie przebaczy wam także waszych przewinień”.

Znam osoby, którym jadaczka się nie zamyka. Gadają jak najęci. Uwielbiają nowinki, plotki i ploteczki. Kochają gadać o wszystkim i o niczym. Nigdy nie mają dość! Są tacy ludzie również jeśli chodzi o modlitwę. Myślą, że im więcej gadają tym lepiej, gdyby mogli zagadaliby Boga na śmierć. Pięć różańców, koronki, litanie, i inne formułku “czytane” Bogu. I tak naprawdę nie robią tego dla Boga, tylko dla siebie, żeby swoje sumienie uspokoić, żeby modlitwami zakryć swoje słabości, niedociągnięcia. Ciąglę idą na ilość, zapominając o jakości… A Bóg wyrażnie mówi: NIE BĄDŹCIE GADATLIWI! Bo to jest pogaństwo! Gadać, gadać, bez ładu, składu i sensu. On wie czego nam potrzeba, wystarczy mocno przytulić się do Jego Serca, pobyć z Nim, posłuchać do ON ma mi do powiedzenia. Bo w modlitwie nie chodzi o gadanie, ale o….słuchanie!

“Słuchanie Boga jest samym sercem modlitwy. Jeśli modlitwa nie prowadzi was do słuchania, dotykacie dopiero “łupinki” modlitwy, chyba nie chcecie odżywiać się łupinkami…” Andrea Gasparino

54321
(14 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *