Niedziela Palmowa!

Autor w
693
Niedziela Palmowa!

Często niedziela palmowa kojarzy się ludziom z “tą długą i nudną Ewangelią” i z palemkami przynoszonymi do Kościoła. Pewnie to skojarzenia właściwe, jednak trzeba przebić się przez to co z pozoru nudne , bo jest w tym głębia, wielka głębia. Męką Pańska-bo dziś ją w Kościołach odczytujemy-jest zaproszeniem w wejście bardziej w głąb siebie, ale przede wszystkim jest zachętą żeby przystopować, zwolnić, zatrzymać się nad tym, co w życiu ważne. Przed nami wielki tydzień, biegamy po sklepach, robimy zakupy,  wielkie pranie, sprzątanie, gotowanie, pieczenie, chcemy żeby te święta dobrze wyszły. Potrafimy zadbać o wiele szczegółów, ale często w tym wszystkim gubimy to, co duchowe. Już nie potrafimy spędzić tyle czasu w Kościele co na przykład w kuchni, bo przecież śpieszymy się i “po co przesadzać”. Sprzątamy mieszkanie, ale już o posprzątaniu serca wielu nie pamięta. Znamy drogę do Kościoła ze święconką, ale już do konfesjonału drogi zapominamy. Nasza wiara staje się taka “koszyczkowa, święconkowa”…

Jest okazja. Nie straćmy jej kolejny raz. Przed nami BOGACTWO tych wielkich dni. Pamiętajcie proszę o spowiedzi, zachęcajcie tych, którzy już dawno nie byli, którzy na pewnym etapie swojego życia się pogubili, może obrazili się na Kościół, powiedzcie im, że Bóg na nich czeka, że ich nie skreślił, że za nimi tęskni. Żyjcie tak, żeby oni patrząc na was zatęsknili za Bogiem.

W środę o 19.00 wraz z Grodziskiem Owidz i Bractwem Rycerskim organizujemy Misterium Męki Pańskiej. Piękne i profesjonalne przedstawienie Drogi Krzyżowej. Przyjdźcie, nie mówcie, że nie macie czasu. Zabierzcie dzieci, wnuki, znajomych, czas poświęcony Bogu zaowocuje, nie będzie stracony zobaczycie. Czasem tak wiele rzeczy mamy “pod nosem”, a nie korzystamy. Warto przeżyć ten czas.

Wielki Czwartek to czas wdzięczności za kapłanów i kapłaństwo. Wiem, że różnie się mówi o księżach bo oni są różni i są słabi, bo są tylko ludźmi. Mniej mówcie, a więcej się módlcie. Ucałujcie w czwartek ręce Waszych kapłanów, nie wstydźcie się, podziękujcie, że Pan Bóg postawił ich na Waszej drodze. Bądźcie z nimi i w smutkach i w radościach życia. Bez nich nie miałby kto z Was zdjąć ciężaru grzechu, udzielić Wam komunii świętej, odprawić mszy, ochrzcić Wasze dziecko, odprowadzić na cmentarz. Kapłani są dla Was i z Wami. Zapraszam na 17.30 do naszego Kościoła by wspólnie dziękować Bogu za sakrament Eucharystii i kapłaństwa.

Wielki Piątek to jedyny dzień bez mszy św. To dzień postu ścisłego, tylko 3 posiłki, bezmięsne, 1 do syta. Kto może nich pości o chlebie i wodzie, ten jeden dzień w roku stać nas na to, a tyle przecież intencji. To najsmutniejszy dzień w roku, zmarł nasz Pan, zabili Go. Zapraszam na Drogę Krzyżową o 15.00, a o 17.30 Liturgia Męki Pańskiej. Bedziemy całowali krzyż, bo On jest znakiem ludzi wierzących, bo “krzyż to taka miłość, że wszystko inaczej” pisał Twardowski. A potem będziemy czuwali przy grobie Pana…

Wielka Sobota to czas dalszej adoracji w Grobie Pańskim. Poświęćmy czas by czuwać przy Jezusie. Może w tym dniu przypominają się nam trumny z ciałami naszych bliskich zmarłych jak czuwaliśmy przy nich, odmawialiśmy rózaniec, modliliśmy się łzami, wspominaliśmy ich życie. O 21.00 Wigilia Paschalna i rezurekcja, świętowanie, że oto śmierć nie ma ostatniego zdania, że jest życie po życiu, że warto trwać przy Świetle jakim jest Jezus, że warto wytrwać w wierze! Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie o godzinie: 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, 16.00.

Niech Pan Bóg nam błogosławi na ten Wielki Tydzień +

54321
(10 głosów. Średnia 4.9 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *