oścień i rzeźbienie...

Autor w
274
oścień i rzeźbienie...

Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował. Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, lecz Pan mi powiedział: „Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali”. Najchętniej więc będę się chełpił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny. (2 Kor 12,1-10)

Paweł – dziś słynny na cały świat, nie tylko ten chrześcijański, podziwinay, cytowany, uznany za “niekoronowanego” apostoła! Przedtem człowiek uwikłany w różne słabości, walczący z Kościołem, wiarą. A w środku? Człowiek zawstydzoną sobą, złamany czy nawet zmiażdzony przez grzech, czlowiek, który nie chorował na pychę, z ościeniem w sercu, który nie pozwala mu się wynosić ponad innych…i tu chciałbym się zatrzymać. Oścień czyli jakiś cierń w sercu…„cierń” wskazuje zawsze na wielki ból, który rani i staje się przeszkodą w dalszej drodze. Co to było? Paweł zabrał tę tajemnicę do grobu, ale było to na pwno coś, co przeszkadzału mu w nim samym, coś co go poniewierało, przytłaczało, poniżało, nawet do tego stopnia, że modlił się o to, żeby Bóg z jego życia sobie poszedł…Może czuł się niegodny, może tak był przerażony sobą, grzechem, że chciał dać sobie spokój.

Każdy nosi jakiś swój oścień, grzech, słabość, nałóg, coś co nie pozwala nam rozwijać się duchowo dalej, tak przynajmniej myślimy. Bóg sobie z tym poradzi, pokazuje to przykład Pawła. Bóg nie powołuje ludzi ideealnych, ale ludzi z ideałami i potrafi przerobić z nimi to, co staje się przeszkoda. Nie usówa tego, nie zabiera, uczy z tym żyć. Słabość może być naszą mocą, może dlatego potrafimy bardziej zrozumieć innego, bardziej wyrozumiali jesteśmy, więcej w nas wrażliwści. Bó nas rzeźbi, tylko trzeba mu pozwolić na to rzeźbienie, to czasem boli, ale “efekt końcowy” jest piękny. Z rąk Boga nigdy nie wyjdzie szkaradło…Tylko On potrafi zrobić coś z “niczego”!

54321
(14 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *