przyszedł adwent!

Autor w
282
przyszedł adwent!

Czuć już adwentem! Ten subtelny zapach wdziera się do nozdrzy naszego serca! Niecały miesiąć przed nami, okazja do wyprostowania pogmatwanych i zawiłych dróg naszego życia. Okazja do pobożniejszej i częstszej modlitwy. Okazja do kochania bardziej i mocniej. Okazja do tego, żeby zbliżyć się do Boga, bo przeciez o to w tym wszystkim tu chodzi! Zaproszenia na roraty, podjęcie trudu i wysiłku wstawania rano i przyjścia do Kościoła. Adwent to szansa od Boga, warto by było jej nie przepuścić. Adwent to miłość. To radosne oczekiwanie namaszczone chęcią spotkania się z Nim – niewinnym i prostym Dzieckiem.

Na co my czekamy? Czy tylko na prezenty, na bardziej obficie zastawiony stół, na “Mikołaja”, na choinkę, na świecidełka, czy my naprawdę potrafimy czakać na Jezusa? To, że przyszedł adwent nie musi oznaczać, że przyjdzie Bóg… to od nas zależy, czy Go zaprosimy, przyjmiemy, zadomowimy się w Nim!

W adwencie palimy światło na świecach, im więcej światła tym bliżej Świąt. I tak samo w nas – trzeba zapalić Boże światło, które często grzech zdmuchuje w nas. Dobrze przeżyć ten czas, nie zmarnować go- życzę tego sobie i Wam kochani!

54321
(14 głosów. Średnia 4.93 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *