Publikacje

 Publikacje  

Polecane

z-bloga-wziete-ksiazka

Zapis przemyśleń z 2012 roku. To taki, można powiedzieć, “Pamiętnik księdza”.

Kategoria: popularnonaukowe
Autor: ks. Karol Ciesielski
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-85566-59-5

Gdzie kupic?: Allegro, Rhema24


I co ksiądz na to? To jedno z częstszych pytań z jakimi spotykają się duspasterze. Jest ono bardzo pojemne. Mieszczą się w nim tematy wiary, moralności, wydarzeń kościelnych, społecznych itp. Przypuszczam że pytający nie są zainteresowanisamymi odpowiedziami, ale… duszą księdza. Dla niektórych zdaje się byś ona tajemnicą niedostępną. A szkoda…
Ksiądz Karol próbuje – uważam, że trafnie – mówić o starej, ale wziąż aktualnej prawdzie, w nowy sposób. Rzeczywistość, w której żyję, widzi sercem. Tematy podpowiada mu liturgia, życie i ludzie spotkani w kościele, szkole, domu, biurze parafialnym i na ulicy. Znajdziemy tu zapis pokornej fascynacji darem kapłaństwa.
W książce otrzymamy wiele różnych odpowiedzi na pytanie “i co ksądz na to?”. Ufam jednak, że lektura, nade wszystko wzocni w nas pragnienie bycia bliżej Boga. Konsekwencją tej bliskości jest troska o dobro, mądrość i świętość. I o to w tej książce chodzi.​​

tydzien-lat-wiersze

Zapis życia i marzeń młodego księdza przedstawiony w formie poetyckiej – wierszy.

Kategoria: poezja
Autor: ks. Karol Ciesielski
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-88424-61-8

Gdzie kupic?: Zapytaj


Tydzień lat to oryginalny zapis życia i marzeń ks. Karola Ciesielskiego, młodego przecież księdza. Jakie mogą być marzenia księdza – poety? Trzeba dokładnie przeczytać wiersze, aby z gąszczu skojarzeń i metafor wybudować gmach poetyckiej wizji.

Lektura tych wierszy jest przejmująca, ponieważ poeta odsłania się w nich i oddaje do dyspozycji czytelników. Z wierszy k.s Ciesielskiego przebija świeżość i pasja twórcy, co jest dobrym prognostykiem na przyszlość (…)
Autorowi tego tomiku poezji życzę dalszych osiągnięć literackich.

Niech pisaniu nie będzie końca!

Bp Wiesław Śmigiel