Serca dwa!

Autor w
398
Serca dwa!

Zawsze gdy nadchodzi Uroczystość Serca Jezusowego moje myśli wędrują do mieszkania moim śp. Dziadków, do ich pokoju, gdzie wisiały dwa wielkie obrazy. Choć ramy zżarte przez korniki, przy jednym pęknięta szyba to wiernie wisiały w tym jednym miejscu nad łóżkiem dziadków. Jeden przedstawiał Jezusa wskazującego na swoje serce, drugi Matkę Bożą wskazująca na swoje serce. To był klucz, że w życiu należy kierować się zawsze sercem. Taby byli moi Dziadkowie, klękali przed tymi obrazami póki mogli i modlili się. To były najpiękniejsze lekcje.

A dziś, mało gdzie uraczysz takie obrazy – doskłownie i w przenośni. Byłem w wielu domach, mieszkaniach, ani śladu po świętych obrazach. Przecież nie pasują do wnętrza, do wystroju, niemodne, porzucone. Zostawione na śmietniku bądź u tych bardziej litościwych przyniesione do Kościoła. Bóg nie pasującu do tego świata. Serce Jezusa podeptane na śmietniku, niechciane, porzucone, odepchnięte.

Pytał kiedyś ks. Pasierb: “Jak to jest, gdy Bogu pęka serca?” Jak to jest? Ilu matkom pęka serce, bo syn zbłądził, przestał się modlić, wierzyć. Ilu matkom pęa serce, bo córka weszła z zły związek, syn zaczął pić. Czy potrafi nam pęknąć serce jak patrzymy na biednych, chorych, starszych, zostawionych? Czy umiemy się jeszcze szczerz wzruszyć, czy już został twardy zimny kamieć imitujący serce. Dobrze jak serce nam pęka! Bo to znaczy, że stale tam sączy się miłość.

Wierzyć z łc. cor dare znaczy dać serce. Czy daję serce Bogu? Całe, niepodzielne? Nie tylko kawałeczek. Jak młodzi sobie przysięgają przed Ołtarzem to dają sobie serca na wyłączność, na amen. Nie może być tak, że przy Ołtarzy daje serce Krysi, ale za miesiąc kawałek dam Ani, potem za kilka lat pojawi się Kasia, jej też dam kawałek, a to mały romans z Gosią…to do kogo w końcu to serce należy? Czemu “przy okazji” depczę i tanię serce tej jedynej! Czemu jestem już bez serca? Mówi się do kogoś “chłodnego” : Ty nie masz serca? Kiedy je zgubiliśmy? Gdzie? Z kim?

Kiedy popełniamy grzech ciężki czynimy zawał na Bożym Sercu! Przyprawiamy Boga o kolejne cierpienie. Czy nie lepiej kochać niż ranić? Bóg mówi dziś do Ciebie: Jesteś w moim Sercu! On ma Ciebie w Sercu! A TY gdzie GO masz?

54321
(11 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *