Skarby...

Autor w
177
Skarby...

(Mt 13,44-52)
Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Z radości poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją. 

Skarby, a wśród nich pewnie złoto, perły to rzeczy wartościowe, cenne. Wielu ludzi ma coś cennego w domu, mieszkaniu. Kobiety mają swoją szkatułkę a w niej pierścionki, kolczyki, łańcuszki, zegarki, a to ten od męża na zaręczyny, tamten w pierwszą rocznicę itd. Facet skarb ma w garażu… jego ulubione auto, o które stale dba, głaszcze, czyści, pucuje, a jak jedzię z żoną na zakupy do Lidla i ta mu je zarysuje dostaje białej gorączki… Babcie chowają pięniądze pod kołdrą gdzieś w górnej szafce, ciułają, ciułają i potem po śmierci rodzinka kłóci się z powodu tych “skarbów” zapominając, że “skarb” leży w trumnie… Te wszystkie rzeczy ułatwiają nam na pewno życie, żyje się nam lepiej, wygodniej, ale one nie mogą zasłonić nam tego co bezcenne.

Jak to pięknie gdy mąż do żony mówi: mój Skarbie, jak pięknie gdy matka wskazuje na dzieci mówiąc, to są moje skarby. Człowiek dla człowieka jest skarbem, jest wartością! Zdrowie jest wartością, zobaczmy, gdy zachoruje ktoś, kogo kochamy, jesteśmy w stanie sprzedać wszystko, żeby przedłużyć mu życie o 2 dni, 2 tygodnie czy 2 miesiące. Gdy komuś oddamy serce, gdy między nami jest miłość to jest skarb. Jakże biedny i ubogi musi być człowiek, który nie kocha, nie ma w sobie miłości .

Jesteśmy poszukiwaczami skarbów. Nie szukajmy ich tam, gdzie ich nie ma, nie pragnijmu atrap, sztucznych świecidełek. Patrzmy głeboko w oczy, czy świeci przez nich serce a wraz z nim miłość, dobroć. To jest skarb! I miejmy dystans to tych wszystkich rzeczy materialnych pamiętając, że trumna nie ma jednego, kieszeni….

54321
(9 głosów. Średnia 3.78 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *