wariactwo...

Autor w
307
wariactwo...

Coraz większymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Chociaż w randze ważności są na drugim miejscu, ustępując Świętom Zmartwychwstania, to jednak nie sposoób zaprzeczyć, że są świętami najbardziej rodzinnymi, ciepłymi (i wcale nie o tempereaturę chodzi, choć ta ponoć ma być dużo na “plusie”). Ludzie zjeźdzają, zlatują z różnych zakątków świata by na te kilka dni być ze sobą, ze swoimi bliskimi, z tymi, których kochamy “bardziej”.  Tchnie nadzieją ponieważ pokazuje nam to jak wielką wartością jest rodzina!

Jednak wielu gubi sens tych świąt. Wielu skupia się tylko na tym co zewnętrzne. Ta cała bieganina z mopami, miołami, odkurzaczami, mycie okien, pranie firan, pucowanie pieczołowicie każdego kąta. Owszem to ważne, ale warto sobie uświadomić, że to przecież nie przychodzi sanepid tylko Jezus.

Wielu zaczyna gadać o “magii” świąt, reklamy, wielkie telebimy, witryny sklepów, migoczące światełka, megafony “trąbią” o tej niesamowietej magii. TV, internet, prasa zachęcają by tę magię poczuć w sobie… Bieganina po sklepach, przesada w zakupach, prezentach. I znowuż zastanawiam się nad tym wszystkim, bo przecież to nie przychodzi jakiś czarodziej tylko Jezus. To nie są narodziny Mikołaja, choćby najświętszego, czy jak to głoszą inni –  świetnego Mikołaja – tylko Jezusa.

Zgubiliśmy chyba trochę sens tych Świąt. Świat czaruje nas różnymi propozycjami, a my na to idziemy. Brakuje czasu by się wyciszyć, pomodlić, ptrzygotować żłóbek, pobyć sam na sam z NIM, potrzebujemy przecież tego, nawet bardzo. To paradoks, ale w święta Bożego Narodzenia brakuje czasu dla Nowonarodzonego.

Boże Narodzenie wprowadza nas w inny świat! W świat zanurzony w miłości. Zwrócmy uwagę, że w te święta człowiek jest zdolny maksymalnie wycisnąć z siebie miłość, maksymalnie ją dać drigiemu, temu blisko i temu daleko…Oby tak było!

Benedykt XVI powiedział, że „Boże Narodzenie nie jest bajką dla dzieci, lecz odpowiedzią Boga na dramat ludzkości poszukującej prawdziwego pokoju”. Czy w tej całej bieganinie okołoświątecznej jest we mnie pokój? Jego pokój?

54321
(14 głosów. Średnia 4.86 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *