wykluczeni...

Autor w
65
wykluczeni...

(Łk 6, 20-26)
Jezus podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: “Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom”.

Co ten Jezus tak się uwziął na tych “bogatych”? Biedni ci bogacze. Czemu oni ciągle obrywają? Czy to złe mieć pełen portfel? Czy to złe ustawić sobie finansowo życie? Oczywiście, że nie! Jezus chce zwrócić uwagę na to, że bogactwo może przysłonić Boga, a nawet Go zastąpić, że Ci, którzy dzisiaj wszystko mają, niczego im nie brakuje mogą popaść w pychę, bo w takim ułożeniu po co im Bóg. Natomiast biedni, ubodzy są pełni pokory i tak naprawdę nie mają się do kogo zwrócić w swoim ciężkim położeniu, a więc pozostaje im tylko Bóg, aż Bóg. I wierzą mocno i ufają, że ten Bóg im pobłogosławi.
Bóg jest Bogiem głodnych, płaczących, znienawidzonych. On zawsze stoi po stronie tych najsłabszych, bo my ludzie często stoimy po stronie tych, po których nam się opłaca, coś z tego mamy. Jesteśmy wyrachowani, baardzo…Może warto zweryfikować dzisiaj swoje prawdziwe intencje i stanąć po stronie tych, po których stronie jest Bóg!
54321
(6 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *