ŻYCIE=MAJĄTEK!

Autor w
385
ŻYCIE=MAJĄTEK!

(Łk 16,1-8)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. Przywołał go do siebie i rzekł mu: “Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą (…)

Każdy z nas jest rządcą! Majątkiem jest nasze życie, które Bóg nam dał “w obrót”. Nie jest łatwo nim zarządzać, każdy z nas to doskonale wie. Chodzi o to byśmy tego “majątku” nie sprzedali za bezcen, nie rozmienili na drobne idąc przez skróty nieuczciwości, matactwa. Ewangeliczny rządca był bogaty, był nadziany i co z tego? Dorobił się na nieuczciwości, kosztem innych. Bóg powiedział STOP!

Ludzie często pytają czemu tym, którzy nie wierzą, żyją nieuczciwie tak dobrze się powodzi. Kasy pod dostatkiem, zdrowie, klawe życie. Odpowiem słowami staruszki z filmu “Bóg nie umarł”. Ona – stara schorowana, z demencją, w całe życie wierzyła w Boga, modliła się. Jej syn- cwaniaczek, biznesmen, zdrowy, przystojny, niewierzący, pyta swoją matkę: “modliłas się i wierzyłaś prez całe życie i nigdy nie zrobiłaś nic złego i oto jak skończyłaś, jesteś najmilszą osobą jaką znam, ja jestem najpodlejszą, ty masz demencję, moję życie jest idalene, wytłumacz mi to”.  Staruszka jakby na chwilę wyrwana z demencji odpowiada: “Czasami diabeł pozwala ludziom wieść życie bez problemów, ponieważ nie chce, aby ludzie zwrócili się do Boga. Ich grzech jest jak więzienna cela, ale miła i wygodna, wydaje się, że nie ma żadnego powodu żeby ją opuszczać. Drzwi są szeroko otwarte, aż pewnego dnia czas się skończy, drzwi się zatrzasną i nagle okaże się, że jest już za późno”…

54321
(13 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *