duchowość strusia...

Autor w
128
duchowość strusia...

Następnej nocy ukazał mu się Pan i powiedział: „Odwagi! Trzeba bowiem, żebyś i w Rzymie świadczył o Mnie tak, jak dawałeś o Mnie świadectwo w Jerozolimie (Dz 22,11)

Bóg nie tylko Pawłowi mówi: ODWAGI. ON to mówi także nam. Więcej, ON nie tylko mówi o odwadze, ale jej nam dodaje ! Odwaga to podjęcie ryzyka mimo pewnych obaw, strachu czy niebezpieczeństwa. Ile już takich sytuacji było w naszym życiu, że wykazaliśmy się odwagą, zaryzykowaliśmy i … nie żałowaliśmy!

Jedank jest wiele takich sytuacji, gdzie tej odwagi nadal brakuje, przychodzi cykor, strach, lęk, i pożera na miejscu odwagę. Wtedy w miejsce odwagi potrafi wejść tchórzostwo i zadomowić się w nas. Boimy się mówić o Jezusie, przyznać się do niego bo boimy się szyderstwa, wyśmiania, niezrozumienia, więc wiele razy chowamy głowę w przysłowiowy piasek. Duchowość strusia jest nam bliska. Nie potrafimy zająć jasnego stanowiska, gdy trzeba, nie chcemy się wychylać, narażać. Kochamy siebie z głową w piasku. Tymczasem Bóg wzywa nas do wychalania się, narażania, do tego byśmy z podniesioną głową głosili Ewangelię na rozmaite sposoby, a Duch święty ma fantazję i uzdalnia nas do ewangelizowania, tylko nie wolno stchórzyć, zabarykadować się w swojej pobożności – nie zawsze zdrowej i jezusowej. Duch święty jest mistrzem łamania schematów, schemaciarze to przeciwieństwo Ducha świętego, to ci, którzy w ustach mają zaklęcia : “zawsze tak było”, tacy ludzi skazali Ducha świętego na wygnanie. Otworzyć się na Ducha świętego to mieć w sobie ODWAGĘ, bez niej bedziemy siędzili zakneblowani w kościelnych ławach i biadolili, jak to źle i niedobrze, i wszyscy wokół źli i niedobrzy. Tak nie zmienimy nikogo, nikogo nie nawrócimy, nikogo do Niego nie przyprowadzili. Paweł miał w sobie odwagę! Bożą odwagę! To był jego “miecz”, którym wojował! Do odważnych świat należy, nie do tchórzów, ani…strusiów! Każdy człowiek ma to, na co się odważy!

54321
(8 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *