INNY!

Autor w
351
INNY!

(Łk 17, 11-19)
Stało się, że Jezus zmierzając do Jerozolimy przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodził do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: “Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami”. Na ich widok rzekł do nich: “Idźcie, pokażcie się kapłanom”. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: “Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec”. Do niego zaś rzekł: “Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.

Dziesięciu chorych dotkniętych uzdrowieniem, szczęściarze! Cuda się zdarzają, owszem! Można sobie wyobrazić jak Ci chorzy skaczą z radości. Co dalej? No właśnie, ktoś by powiedział, że normalną rzeczą jest podziękować. A tu masz babo placek… Jak mamy kogoś chorego w szpitalu i jest dobra opieka lekarska, pielęgniarska to idziemy tak po ludzku podziękować, a to jakaś kawka, czekoladki, koniaczek. Wdzięczność jest ważna! Wracając do Ewangelii, kto przychodzi podziekować? Jeden tylko i to na dodatek INNY, OBCY – Samarytanin, cudzoziemiec! Kto by pomyślał!

Czego uczy mnie ta Ewangelia? Żeby nie bać się INNYCH od nas – niby ułożonych chrześcijan! Żeby nie skreślać INNYCH, nie szufladkować. Każdy gdy słyszy słowo INNY ma pewnie inne skojarzenia! Ale przecież każdy z nas jest inny! I to dzięki Bogu! Inaczej świat byłby nudny, mdły. Bóg nie ma problemu z INNOŚCIĄ, my go mamy!

Czemu tak często przeszkadzają nam INNI, dlaczego wszystkich chcielibyśmy urobić na jedną modłę, jak to powiedział jedez z nieżyjących biskupów, czymże byłaby łąka bez kolorowych kwiatów. Kościół nie powinien być przystrzyżonym trawnikiem! KOŚCIOŁ NIE POWIENIEN BYĆ PRZYSTRZYŻÓNYM TRAWNIKIEM, powinno być w nim miejsce dla INNYCH!

Czy ktoś ma irokeza na głowie, dredy,  czy ktoś ma tatuaże od góry do dołu, czy ktoś ma tunele w uszach, nosie, ubiera się tak, a nie inaczej, co z tego? Książki nie osądza się po okładce! Ten INNY  w naszym rozumieniu może być bliżej Boga niż my sami… I pamiętaj, INNY nie znaczy gorszy…

54321
(16 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *