jak dziecko!

Autor w
87
jak dziecko!

(Mt 18,1-5.10)
W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim? On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje. Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.

“Jak dziecko!” – często te słowa wypowiadamy z politowaniem pod adresem tych, którzy zachowuje się nieadekwatnie do swojego wieku. Zatem jest to raczej negatywne stwierdzenie. Dzisiaj chciałbym odwrócić kota ogonem, to znaczy chciałbym nadać pozytywnego sensu temu stwierdzeniu “jak dziecko”.

Powiem szczerze, że chciałbym być czasem jak dziecko, choć moja duma dorosłego na to nie pozwala. Tęsknie czasem za tym czasem dzieciństwa, beztroskim, gdzie o wszystko rodzice czy dziadkowie się martwili, a moim zmartwieniem było czy iść pobiegać do parku czy coś znowu zbroić. Tęsknie za dzieckiem, którego marzenia były takie kolorowe i wymyślne. Tęsknie za smakiem zupy wiśniowej z kisielem i z lanymi kluskami, którą babcia podowała z miłością. Tęsknie za wdrapywaniem się na drzewo i za podrapanymi kolanami. Tesknie za ściganiem się na rowerze i przesiadywaniem do późna na dworze. Tęsknie za podchodami w sierpniowym zbożu i skakaniu po snopkach. Tęsknie za wytykaniem języka kolegom i przekom arzaniem się. Tęsknie… po prostu. Wiem, że już to nie wróci, ale wracać mogę często w pamięci, to są najpiękniejsze wycieczki, najpiękniejsze…

Być dzieckiem. Tam w środku, w sercu. Pielęgnować je. Być “jak dziecko” – spontanicznym, niewiennym, ufającym, nieskomplikowanym. Dzieckiem z pełną gębą. Umieć się uniżyć. Nie wstydzić się tego. Marzyć o lepszym świecie i kolorować go miłością, dobrocią, sobą!

 

54321
(12 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *