koniec? i co dalej?

Autor w
425
koniec? i co dalej?

(Łk 21,29-33)
Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść: „Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”.

Wszystko się kiedyś kończy. Lata lecą. I życie się kończy i ziemia się skończy. Dla wielu z nas takim mini końcem świata będzie nasza śmierć! Często oglądając film, na jego koniec pojawiają się słowa THE END! Koniec! Przemija młodość, piękno, taka kolej rzeczy. Jest wiosna, rozkwit wszystkiego, ale jest też zima, śmierć tego wszystkiego co rozkwitło … Z drugiej strony wiara daję nam tę pewność, że śmierć jest początkiem lepszego życia, innego, wolnego od bólu, cierpienia, zła. Śmierć uwalnia nas, wyzwala z tego świata i pomaga nam przejść w inny świat, taki jaki miał być na początku. Można powiedzieć, że śmierć czyni nam przysługę, bo wprowadza nas do lepszego życia, życia w Bogu, pełnego życia w Bogu!

Najważniejsze jest jednak to, nie jak kto zaczyna, ale jak kto kończy…Wielu zaczynało kiepsko, a skończyli jako święci, inni zaczynali jako święci a skończyli kiepsko…

54321
(11 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *