Kyrie eleison...

Autor w
316
Kyrie eleison...

W ostatnim czasie zrobiło się gorąco, żeby nie powiedzieć piekielnie gorąco. I to nie z powodu aury, ale atmosfery, która pojawiła się po ogłoszeniu wyroku trybunału konstutyucyjengo w sprawie aborcji.

Trzeba sobie powiedzieć jasno, że aborcja dla każdego człowieka wiary jest niedopuszczalna i kobieta, która dokonuje mordu niewinnego dziecko podlega karze ekskomuniki (najwyższa kara w Kościele) przez sam fakt popełnionego czynu. Musimy wiedzieć, że ŻADNA konstytucja nie zmienia PRAWA BOŻEGO, żadna! Zatem dla nas wierzących jest jasne, że aborcja jest nieprawdopodobnym złem i żadna katoliczka nie powinna jej dokonywać,  a dla tych, którzy są niewierzący i myślą inaczej na SIŁĘ zmuszać ich nie można i pewnie się nie zmusi bo nie w tym sens! Trzeba patrzeć szeroko…  Odwołaniem dla sumienia wierzących, powtarzam, nie jest konstytucja (jaka ona by nie była) a PRAWO BOŻE. Odwołanie do konstytucji ma krótkie nogi. Za chwilę ktoś zmieni konstytucję i co wtedy? I będzie jeszcze gorzej, a może nawet całkowita możliwość aborcji. Za kilka lat się dowiemy…

Następne. Człowiek (choć jeszcze mikroskopijny) staje się w momencie połączenia komórki męskiej z żeńską, a nie od któregoś tam tygodnia jakby chcieli niektórzy. Nie ma tu żadnej dyskysji bo to faky, a przeciw faktom nie ma ŻADNYCH argumentów. Jak ktoś tego nie uznaje, to szkoda czasu z głupim gadać. Trzeba jedynie współczuć.  I tyle w tym temacie! Nie mówiąc już o upadku medycyny…która powinna zajmowac się LECZENIEM, a nie SEGREGACJĄ, czy EGZEKUCJĄ!

Dalej. Można się z czymś lub kimś nie zgadzać. Każdy ma takie prawo. Ale są na litość boską jakieś ludzkie, człowiecze, kulturalne sposoby, a nie zdziczenia, chamsto i buta! Bo takich słów trzeba tutaj użyć!  Wczoraj przeszły przez miasta “manifestacje”, pełne wulgaryzmów i nienawiści! Ludzie mają pretensje do kościoła, ale to TK wydał decyzję, nie kościoł, w kościele nic w tym względzie się nie zmieniło. Powinni protestować przed TK.  Trafnie ujął to pan Cejrowski:

“Piekło wyje i bluzga. Szatan szczeka pyskami swoich sług. Normalni ludzie, nawet wściekli, nie posługują się takim językiem.

To, co słyszę na tych nocnych manifestacjach brzmi jak wrzaski w trakcie egzorcyzmu. POD KONIEC, gdy demon wie, że zaraz musi odejść.

Zdrajcom opadają maski, a słabi wystawiają duszę na sprzedaż. „Prawdziwa prawica” zaczyna się chować, wykręcać, lawirować, wycofywać – żeby tylko nie uronić z trudem uciułanych promili poparcia. Tanie, słabe, miękkie bolki. Pieski szukające smyczy.

Znajomi Was zbluzgali? I za co? Za Wasz sprzeciw wobec mordowania dzieci? Zbluzgali słowami, których wcześniej nigdy nie słyszeliście z ich ust?

NIE LĘKAJCIE SIĘ, tylko patrzcie kto gdzie dzisiaj stoi i pamiętajcie, że ta wojna jest już wygrana, Osobiście przez NIEGO. Jedyne zadanie dla nas to wytrwać po stronie Światła.

Stój twardo przy Prawdzie. Stój twardo. Wytrwaj. Mów Różaniec (ja mówię codziennie, w kościele, przed Najświętszym Sakramentem), bo to przez Maryję przychodzi zwycięstwo.

Nie lękajcie się. Bierzcie to na klatę, z Różańcem w łapie. Wytrwale.

Oni wrzeszczą, bluzgają plugastwem najgorszym – Ty trwaj; szeptem zmawiając Różaniec. I nie lękaj się. Amen.”

Cholernie mocne, ale prawdziwe! Dno dotnknęło dn. Kościoł niestety ciągle z wszystkimi się “ćaćka”, bo chce zachować światowość i układy. Zawiedliśmy. Najbardziej Jezusa. Nasza wina! Nasza wina! Nasza bardzo wielka wina! Odeszliśmy daleko od Ewangelii. Za daleko…

Pisze trafnie ks. Wachowiak: “Chrzciliśmy nie patrząc na życie bez wiary. Organizowaliśmy ckliwe “komunie święte”. Mieliśmy ubaw na święconkach. Posyłaliśmy hurtowo na bierzmowanie do katedry. Śluby pozwoliliśmy przemienić na quasi-sakralne eventy. Ze szkodą dla głoszenia Ewangelii. A teraz zdziwieni”. Co powinien zrobić Kościół w kwestii podeścia do życia względem tych, którzy nazywają się “wierzącymi” a popierają aborcję? Są ZA! EKSKOMUNIKOWAĆ! Od polityków zacząwszy, a nie podchodzić do nich do pierwszej ławki w kościele i udzielać im komunii! PUBLICZNIE odmówić im Komunii świętej, aż się nawrócą i publicznie odpokutują! Kiedy nastąpi koniec tych obrzydliwych konwenansów “w środku” i na zewnątrz?

Jeszcze jedno. Zauważcie z jakim symbolem wyszli wczoraj ci ludzie na ulice. BŁYSKAWICA! Symbol SS czyli nazistowskiej grupy zajmującej się mordowaniem Polaków i żydów w czasie II wojny światowej. TO JEST KARALNE! Macie odpowiedź! Więcej nie trzeba.

Pisze do mnie znajomy ksiądz, że kandydatki do bierzmowania umieściły na fb znaki błyskawicy solidaryzując się z poglądami pro-aborcyjnymi. Co zrobić – pyta! Porozmawiać i jeśli takie stanowisko podtrzymują podziekować i nie bierzmować! Wyciągać konsekewncje, my się stale tego boimy! Wiara to nie głaskanie po główce, wiara to wybór! Konkrentny!

Pisze moja znajoma z Francji, która ubolewa nad sytuacją w Polsce: “Nie można ciągle dawać poniewierać Chrystusa. Kościoł jest dla wiernych, to nie jest plac publiczny, gdzie każdy może zrobić sobie siku, tam gdzie mu się podoba”. Jakżeś nisko upadł człowieku XXI wieku…

I ostatnie. Chciałoby się dziś krzyczeć: “Boże widzisz, a nie grzmisz!”. «Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: “Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?” Lecz on mu odpowiedział: “Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć”».Gdzie jesteś Królu z przypowieści? Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. Kyrie elejson…

 

54321
(14 głosów. Średnia 5 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *