Uwielbiaj!

Autor w
615
Uwielbiaj!

(Dz 16,22-34) 
Tłum Filipian zwrócił się przeciwko Pawłowi i Sylasowi, a pretorzy kazali zedrzeć z nich szaty i siec ich rózgami. Po wymierzeniu wielu razów wtrącili ich do więzienia, przykazując strażnikowi, aby ich dobrze pilnował. Otrzymawszy taki rozkaz, wtrącił ich do wewnętrznego lochu i dla bezpieczeństwa zakuł im nogi w dyby. O północy Paweł i Sylas modlili się śpiewając hymny Bogu. A więźniowie im się przysłuchiwali. Nagle powstało silne trzęsienie ziemi, tak że zachwiały się fundamenty więzienia. Natychmiast otwarły się wszystkie drzwi i ze wszystkich opadły kajdany. Gdy strażnik zerwał się ze snu i zobaczył drzwi więzienia otwarte, dobył miecza i chciał się zabić, sądząc, że więźniowie uciekli. „Nie czyń sobie nic złego, bo jesteśmy tu wszyscy!” – krzyknął Paweł na cały głos. Wtedy tamten zażądał światła, wskoczył do lochu i przypadł drżący do stóp Pawła i Sylasa. A wyprowadziwszy ich na zewnątrz rzekł: „Panowie, co mam czynić, aby się zbawić?” Odpowiedzieli mu: „Uwierz w Pana Jezusa, a zbawisz siebie i dom swój”. Opowiedzieli więc naukę Pana jemu i wszystkim jego domownikom. Tej samej godziny w nocy wziął ich z sobą, obmył rany i natychmiast przyjął chrzest wraz z całym swym domem. Wprowadził ich też do swego mieszkania, zastawił stół i razem z całym domem cieszył się bardzo, że uwierzył Bogu.

Co robili Paweł i Sylas? UWIELBIALI! To nic innego jak modlitwa uwielbienia, ona przyniosła cuda – opadły kajdany, otworzyły się cele. To jest właśnie to! Modlitwa UWIELBIENIA uwalnia od zła, rozrywa kajdany, otwiera cele w których siedzimy, otwiera serca. Paweł i Sylas ONIC NIE PROSILI BOGA, tylko “modlili się śpiewając hymny”. Jakże modlitwa UWIELBIENIA ma moc! Niesamowitą moc! Ona pobudza Boga do działania. My często w modlitwie prosimy o coś Boga, zaałtw mi to, załatw tamto, zrób to, itd. Dyktujemy Bogu co ma robić w naszym życiu i jak ma to robić! A to nie tak, nie tędy droga, trzeba UWIELBIAĆ Boga w każdej sytuacji, i tej dobrej i tej trudnej. W modlitwie mam skupić się na Bogu, a nie na sobie. Jak skupię się na NIM, to opadną kajdany i pootwierają się moje “cele więzienne”, po przecież wielu z nas jest więźniem grzechu, słabosci, nałogów. Trzeba w tym UWIELBIAĆ Boga! Pod wpływem tych cudów, które widzi na własne oczy strażnik więznienny, zaczyna się nawracać. Rodzi się w jego sercu pragnienie zbawienia siebie i swoich bliskich. Apostołowie głoszą mu Jezusa i pod wpływem tych nauk strażnik i jego dom się nawracają. Owocem nawrócenia jest radość! “Cieszył się bardzo, że uwierzył Bogu”! Czy my mamy w sobie jeszcze tę radość wiary i z wiary? Ilu “wierzących” chodzi zabuczałych, permanentnie smutnych, zgaszonych, z posępną miną, nie ma w nich radości. Dlaczego? Może w powodu braku głębokiej wiary i bliskości z Jezusem? Może tacy ludzie zapomnieli UWIELBIAĆ, a zaczęli celebrować swój smutek.

Uwielbij dzisiaj Boga, spróbuj uwielbiać Go w każdej chwili swojego życia, w każdym położeniu, a zobaczysz cuda…Uwielbienie to lek na nieskuteczne prośby! UWIELBIAJ UWIELBIAĆ BOGA!

MODLITWA UWIELBIENIA:

Ty jesteś Święty Pan Bóg jedyny, Który czynisz cuda, Ty jesteś wielki, Ty jesteś najwyższy, Jesteś Królem wszechmogącym, Ojcze święty, Królu nieba i ziemi. Ty jesteś w Trójcy jedyny Pan Bóg nad bogami, Ty jesteś dobro wszelkie dobro, najwyższe dobro Pan Bóg żywy i prawdziwy. Ty jesteś miłością, kochaniem; Ty jesteś mądrością, Ty jesteś pokorą, Ty jesteś cierpliwością, Ty jesteś pięknością, Ty jesteś łaskawością, Ty jesteś bezpieczeństwem, Ty jesteś ukojeniem, Ty jesteś radością, Ty jesteś nadzieją naszą i weselem, Ty jesteś sprawiedliwością, Ty jesteś łagodnością, Ty jesteś w pełni wszelkim bogactwem naszym, Ty jesteś pięknością, Ty jesteś łaskawością, Ty jesteś opiekunem, Ty jesteś stróżem i obrońcą naszym, Ty jesteś mocą, Ty jesteś orzeźwieniem. Ty jesteś nadzieją naszą, Ty jesteś wiarą naszą, Ty jesteś miłością naszą, Ty jesteś całą słodyczą naszą, Ty jesteś wiecznym życiem naszym: Wielkim i przedziwnym Panem, Bogiem wszechmogącym, miłosiernym, Zbawicielem.

Św. Franciszek


					
54321
(15 głosów. Średnia 4.93 z 5)
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *